Pakalpojumi
LĀZEREPILĀCIJAS METODES BŪTĪBA
Āda ir vislielākais orgāns, un tās masa aizņem 16% no organisma kopējās masas. Tā sastāv no 3 slāņiem – epidermas, dermas jeb īstās ādas un hipodermas. Āda ir ķermeņa ārējā sega, kas aizsargā dziļāk esošos audus un orgānus, piedalās vielmaiņā un termoregulācijā. Tā pieder pie maņu orgāniem. Āda parāda arī to, kāds ir cilvēka vispārējais veselības stāvoklis. Tātad ādai cilvēka dzīvē ir liela un neatsverama nozīme. Lai ikdienā tā varētu pilnvērtīgi veikt savas funkcijas, par to ir jārūpējās. Ja āda ir vesela un skaista, tad zinām kā to izdarīt, bet ja rodas kaut kādas problēmas, tad jāmeklē palīdzība pie atbilstoša speciālista. Un šis speciālists ir dermatologs, jeb tautā saukts – ādas ārsts. Kas tad īsti ir dermatoloģija un ko dara dermatologs? Dermatoloģija ir medicīnas nozare par ādu un tās saslimšanām, tā pēta ādas uzbūvi un funkcijas, kā arī atrod ādas slimību cēloņus, izcelsmi un attīstību, ārstēšanu un profilaksi. Dermatologs diagnosticē un ārstē ādas slimības, veic profilaktiskās apskates un konsultē ādas kopšanas jautājumos. Dermatologs ārstē ādas, matu un nagu slimības. Pie ārsta – dermatologa būtu jāgriežas, ja jums ir problemātiska sejas āda, iedzimtas ādas problēmas, ja vēlaties likvidēt rētas, kārpas un vasaras raibumus, ja ir nepieciešamība diagnosticēt un ārstēt ādas alerģiskas slimības, ja vēlaties veikt dzimumzīmju apskati. Lai to izdarītu dermatologs izmanto daudz un dažādas metodes, izmantojot jaunākās tehnoloģijas , kā arī savas zināšanas un kosmētikas produktus, kas palīdz ādas problēmu risināšanā.
LĀZEREPILĀCIJAS PROCEDŪRAS NORISE
- Pirms lāzerterapijas iepriekšējā vakarā vai procedūras rītā matiņi ir jānoskuj līdz ādas līmenim.
- Procedūras laikā speciālists epilējamajai vietai uzsklāj speciālu gēlu un pēc tam apstrādā to ar lāzeru.
- Procedūras laikā pāri apmatojuma skartajiem ādas rajoniem ārsts velk aparāta uzgali, caur kuru plūst lāzera stars. Lāzera impulsa jaudu izvēlas atbilstoši klienta ādas un matiņu īpatnībām. Procedūras laikā matiņi netiek izrauti, tie turpina augt un, apmēram, divu nedēļu laikā izkrīt. 3. –7. dienā pēc procedūras var šķist, ka mati ataug, bet tie ir apstrādātie mati, kas izkritīs.
- Lāzerepilācijas procedūras laikā jūtamas vieglas, durstošas sāpes, kas ātri pāriet. Ja tomēr procedūra nav patīkama, tiek piedāvāta iespēja lietot atsāpinošu līdzekli — anestezējošu krēmu, kas uzklājams stundu pirms procedūras. Lāzera aparātam ir pašatdzesēšanas sistēma, kas mazina sāpes un neļauj ādai apdegt.
- Pēc procedūras apstrādātajai zonai uzliek ledus aplikatorus, kas atvēsina un nomierina ādu.
- Lāzerepilācijas procedūras ilgums atkarīgs no epilējamās zonas — tā var ilgt no 5–30 sekundēm uz sejas līdz divām stundām uz kājām visā garumā.
- Dienu, bet ne ilgāk, var būt neliels ādas apsārtums, pietūkums – tā ir normāla reakcija uz lāzerprocedūru.
IEROBEŽOJUMI PIRMS UN PĒC LĀZEREPILĀCIJAS PROCEDŪRAS
- Matiņi pirms procedūras ir jānoskuj vai jānogriež. Divas nedēļas pirms procedūras matiņus nedrīkst izraut ar vasku, pinceti vai epilatoru, jo tad lāzers tos neuztvers.
- Pirms procedūras 3 līdz 4 nedēļas nav ieteicams sauļoties, apmeklēt solāriju un lietot paštonējošos krēmus.
- Ādas kairinājums pirmās diennakts laikā parasti pāriet, tomēr reti var saglabāties divas trīs dienas pēc procedūras. Arī ādas kopšana un apstrāde pēc tās ir vienkārša — lāzeru apstrādātos ādas rajonus ieteicams ieziest ar Panthenol vai Bepanthen krēmu, lai veicinātu ādas “nomierināšanos”.
- Ja matiņi ir ļoti tumši, 2–3 dienas pēc lāzerepilācijas uz ādas var būt redzami brūni punktiņi.
- 2 nedēļas pēc epilācijas nedrīkst uzturēties atklātos saules staros un apmeklēt solāriju.
- Vasarā uz atklātajām ķermeņa vietām lietot krēmus ar aizsargfiltru pret saules ultravioleto starojumu.
- Trīs dienas atturēties no pirts, baseina un masāžas apmeklējuma.
- 2–3 dienas nelietot spirtotus losjonus, kairinošus dezodorantus un neveikt pīlingu
Protams, lāzerepilācija nenovērš pastiprināta apmatojuma augšanas cēloni (olnīcu, virsnieru, postklimaksa fizioloģisko funkciju palēlināšanās u.c.), taču tā ļauj efektīvi apturēt matu folikulu augšanu un attīstību. Vairumā gadījumu hirsūtisma (pastiprināta apmatojuma veidošanās) ārstēšanai medikamentozā korekcija nav nepieciešama, bet ar lāzerepilāciju dažu seansu laikā var pārtraukt matiņu augšanu. Dažreiz pirms epilācijas nepieciešama ginekologa vai endokrinologa konsultācija laicīgai hormonatkarīgu iekšējo orgānu audzēju diagnosticēšanai.