Pakalpojumi

Kas būtu jāzin par lāzerepilācijas procedūru?

Lāzera diode izstaro gaismu, ko absorbē matu folikulā (saknē) esošais melanīna pigments. Lāzers darbojas tikai vienu sekundes tūkstošdaļu, taču impulsa ilgums ir pietiekami ilgs, lai gaismas enerģija pārvērstos siltumā, kas termiski iznīcina folikulu. Šis siltums vai nu nogalina folikulu, vai palēnina matu augšanu. Matu saknē esošais melanīna pigments absorbē lāzera enerģiju, un termolīzes rezultātā matu folikuls tiek salīmēts. Pēc 1-2 nedēļām matiņi atmirst un izkrīt, un sklerotiskais folikuls pakāpeniski atjaunojas. Lāzers iedarbojas tikai uz nobriedušiem folikuliem, tāpēc pēc 4-6 nedēļām (atkarībā no matu tipa) parādās jauni matiņi, kas procedūras laikā bija miera stāvoklī. Tie tiek noņemti nākamās lāzera epilācijas procedūras laikā. Pēc katras procedūras matiņu skaits samazinās aptuveni par ceturtdaļu vai piektdaļu. Ataugušie matiņi ir gaišāki, smalkāki, mīkstāki un trauslāki, tāpēc tie ir mazāk pamanāmi. Lāzera epilācija ir vienīgā efektīvā metode ieaugušu matiņu ārstēšanai un likvidēšanai. Kurss sastāv no 5-8 procedūrām ar 4-12 nedēļu intervālu. Pēc aptuveni 9 mēnešiem vai gada procedūra jāatkārto. Matiņus, kas atauguši starp procedūrām, nedrīkst izraut. Procedūras iedarbība ir atkarīga no jūsu ādas un matu krāsas. Tā kā lāzera stara enerģija tiek koncentrēta uz melanīna pigmentu, kas atrodas matos, jo tumšāki mati, jo procedūra ir efektīvāka. Šo metodi neizmanto gaišu un sirmu matu noņemšanai, kā arī iedegušas ādas apstrādei, jo pastāv apdegumu risks. Lāzera epilāciju neveic grūtniecības, akūtu ādas infekciju, cukura diabēta, onkoloģisku slimību gadījumā.

  • Pirms lāzerterapijas iepriekšējā vakarā vai procedūras rītā matiņi ir jānoskuj līdz ādas līmenim.
  • Procedūras laikā pāri apmatojuma skartajiem ādas rajoniem ārsts velk aparāta uzgali, caur kuru plūst lāzera stars. Lāzera impulsa jaudu izvēlas atbilstoši klienta ādas un matiņu īpatnībām. Procedūras laikā matiņi netiek izrauti, tie turpina augt un, apmēram, divu nedēļu laikā izkrīt. 3. –7. dienā pēc procedūras var šķist, ka mati ataug, bet tie ir apstrādātie mati, kas izkritīs.
  • Lāzerepilācijas procedūras laikā jūtamas vieglas, durstošas sāpes, kas ātri pāriet. Ja tomēr procedūra nav patīkama, tiek piedāvāta iespēja lietot atsāpinošu līdzekli — anestezējošu krēmu, kas uzklājams stundu pirms procedūras. Lāzera aparātam ir pašatdzesēšanas sistēma, kas mazina sāpes un neļauj ādai apdegt.
  • Pēc procedūras apstrādātajai zonai uzliek ledus aplikatorus, kas atvēsina un nomierina ādu.
  • Lāzerepilācijas procedūras ilgums atkarīgs no epilējamās zonas — tā var ilgt no 5–30 sekundēm uz sejas līdz divām stundām uz kājām visā garumā.
  • Dienu, bet ne ilgāk, var būt neliels ādas apsārtums, pietūkums – tā ir normāla reakcija uz lāzerprocedūru.
  • Matiņi pirms procedūras ir jānoskuj vai jānogriež. Divas nedēļas pirms procedūras matiņus nedrīkst izraut ar vasku, pinceti vai epilatoru, jo tad lāzers tos neuztvers.
  • Pirms procedūras 3 līdz 4 nedēļas nav ieteicams sauļoties, apmeklēt solāriju un lietot paštonējošos krēmus.
  • Ādas kairinājums pirmās diennakts laikā parasti pāriet, tomēr reti var saglabāties divas trīs dienas pēc procedūras. Arī ādas kopšana un apstrāde pēc tās ir vienkārša — lāzeru apstrādātos ādas rajonus ieteicams ieziest ar Panthenol vai Bepanthen krēmu, lai veicinātu ādas “nomierināšanos”.
  • Ja matiņi ir ļoti tumši, 2–3 dienas pēc lāzerepilācijas uz ādas var būt redzami brūni punktiņi.
  • 2 nedēļas pēc epilācijas nedrīkst uzturēties atklātos saules staros un apmeklēt solāriju.
  • Vasarā uz atklātajām ķermeņa vietām lietot krēmus ar aizsargfiltru pret saules ultravioleto starojumu.
  • Trīs dienas atturēties no pirts, baseina un masāžas apmeklējuma.
  • 2–3 dienas nelietot spirtotus losjonus, kairinošus dezodorantus un neveikt pīlingu

Protams, lāzerepilācija nenovērš pastiprināta apmatojuma augšanas cēloni (olnīcu, virsnieru, postklimaksa fizioloģisko funkciju palēlināšanās u.c.), taču tā ļauj efektīvi apturēt matu folikulu augšanu un attīstību. Vairumā gadījumu hirsūtisma (pastiprināta apmatojuma veidošanās) ārstēšanai medikamentozā korekcija nav nepieciešama, bet ar lāzerepilāciju dažu seansu laikā var pārtraukt matiņu augšanu. Dažreiz pirms epilācijas nepieciešama ginekologa vai endokrinologa konsultācija laicīgai hormonatkarīgu iekšējo orgānu audzēju diagnosticēšanai.