Pakalpojumi

KAS IR ĶIRURĢIJA?

Ķirurģija ir medicīnas apakšnozare, kurā pēta slimību ārstēšanu ar mehāniskas iejaukšanās (ķirurģijas) palīdzību.

Burtiskā tulkojumā “ķirurģija” (cheirourgia) nozīmē “roku darbs”. Ķirurģijas pirmsākumi jau atrodami tālā senatnē. Laikā, kad dzīvoja pirmatnējais cilvēks.

Sākumā tika izmantoti akmens naži, brūču apstrādei un dziedēšanai tika izmantotas dabas veltes. Lai gan ķirurģijai ir sena vēsture, tomēr kā atseviķa nozare tā sāka attīstīties 19. gadsimtā. Mūsdienās ķirurģija ir spērusi lielus soļus savā attīstībā.

Kā vienu no tiem var minēt lāzera ienākšanu ķirurģijā. Pateicoties lāzeru ienākšanai ķirurģijā ir radusies iespēja veikt operācijas, kas ir saudzējošas, ar mazāku komplikāciju iespējamību, jo šī metode pasargā no infekcijas iekļūšanas operējamajā vietā.

Viena no ķirurģijas nozarēm ir plastiskā ķirurģija, kas sevī ietver netikai ārējā izskata uzlabošanu, bet arī zudušu funkciju atjaunošanu, kā rezultātā tiek atjaunotas cilvēka darba spējas un tiek celta cilvēka pašapziņa, uzlabojot psiholoģisko stāvokli.

ĀDAS VIRSMAS ATJAUNOŠANA

Lāzerterapija:

Ādas  struktūras uzlabošana ar ķirurģiskajiem (CO2, Erbija,  Fraxel un Cutera Pearl) lāzeriem, lāzeprocedūras

šīs lāzerprocedūras uzlabo sejas ādas struktūru, stimulējot kolagēna veidošanos, padara ādu tvirtāku, izlīdzina sīkās grumbas un samazina dziļās. Likvidē virspusējos paplašinātos asinsvadus un pigmenta plankumus.

Lāzerprocedūras veic ar ar divu veidu lāzeriem:

Neablatīvajiem lāzeriem (Genesis, IPL) – stimulējot kolagēna veidošanos, likvidējot asinsvadus un virspusējo pigmenta plankumu.
Pēc procedūras var veidoties virspusēji zilumiņi, iespējama tūska.
Maksimāla efekta sasniegšanai nepieciešamas vairākas lāzerterapijas ar 2 – 4 nedēļu intervālu.

Ablatīvajiem lāzeriem (Fraxel, Pearl) – ar lāzeru iztvaicējot ādas virsējo slāni, kā arī vienlaikus stimulējot kolagēna veidošanos.
Procedūru veikšanai nepieciešama anestēzija – atsāpinošas ziedes veidā vai ievadot preparātu vēnā.
Virsmas dzīšana notiek 4-7 dienas. Izteikts efekts vērojams pēc 1 procedūras.

Ar lāzerterapijas izmaksām variet iepazīties lāzerprocedūru cenas.

Ādas atjaunošana ar  „eTwo” radiofrekvences – kompleksa ELOS ( ELektro Optiskā Sinerģija ) iekārtu:

Sejas un ķermeņa ādas atjaunošanai ar diviem aplikatoriem Sublime un Sublative. Metodes pamatā ir elektromagnētisko viļņu  spēja izraisīt audu sasilšanu ,sekojošu elastīgo šķiedru saraušanos un ādu nostiepjošu efektu.

Sublime- radiofrekvences un infrasarkanā starojuma mijiedarbība, paredzēta sejas ādas liftingam-sejas ovāla kontūru atjaunošanai, sīku krunciņu likvidācijai un ādas elasticitātes uzlabošanai. Pēc procedūras āda ir viegli pietūkusi, sārta.

Sublative- aplikators frakcionētai sejas, kakla, dekolte un ķermeņa ādas atjaunošanai, striju un rētu ārstēšanai. 

Procedūra palīdz uzlabot ādas krāsu, novērš strijas, rētas ( īpaši postaknes),mazina ādas pigmentus un poru sašaurināšanos. Pēc procedūras uz apstrādātās ādas virsmas var palikt redzami punktiņi, līdzīgi vasaras raibumiņiem un saglabāties, atkarībā no izmantotās jaudas, 3 līdz 7 dienas. Taču to var droši nomaskēt ar dekoratīvo kosmētiku .  Pēc procedūras āda sāk atjaunoties un veidot jaunu kolagēnu. Uzsākot terapiju ieteicamas 3 procedūras ar 3-4 nedēļu intervālu, vēlāk  efekta uzturēšanai 1 procedūru gadā.

PLASTIKAS ĶIRURGA UN BĒRNU ĶIRURGA KONSULTĀCIJAS

Apskates ķirurģisku un ortopēdisku problēmu diagnosticēšana, nabas un cirkšņa trūču likvidēšana.

Ķirurģiskās operācijas:

  • Ausu formas korekcijas
  • Rētaudu korekcijas
  • Asinsvadu un pigmenta dzimumzīmju likvidēšanai

PLASTISKĀ ĶIRURĢIJA

Estētiskās un rekonstruktīvās operācijas

  • Acu plakstiņu operācijas
  • Ausu formas korekcija ( otoplastika)

RĒTU KOREKCIJA

Rētu likvidēšana ar ķirurģijas, lāzerprocedūru un injekciju palīdzību

Rēta ir dziļa ādas bojājuma neizbēgamas sekas. Biežākie iemesli, kas izraisa rētu veidošanos ir apdegumi, ievainojumi, operācijas un iekaisumi.
Rētas turpmāko uzvedību un izskatu nosaka brūces izmērs, virziens, malu iestiepums, ķermeņa zona, kur atrodas rēta, kā arī dzīšanas laiks, organisma tieksme pastiprināti veidot rētaudus un citi faktori.
Brūces dzīšana pēc būtības ir iekaisuma process, kas sastāv no vairākām fāzēm un parasti ilgst 10-12 nedēļas,bet komplicētos gadījumos – pat vairākus gadus. Ideāla rēta veidojas, ja tā sakrīt ar ādas spraiguma līnijām, ātri sadzīst , nobriestot kļūst mīksta, gaiša un līdzena.
Ja audu traumas dzīšanas laiks ir ilgāks par 15 dienām, nereti veidojas hipertrofiskas rētas – piepaceltas sarkanas, niezošas un sāpīgas.
Rētu ārstēšanas metodes:

  • ķirurģiska korekcija – samazinot rētas platumu, mainot virzienu un formu
  • pretiekaisuma preparātu injekcijas hipertrofiskām rētām
  • stimulējošas lāzerprocedūras rētaudu aktivitātes un apsārtuma mazināšanai
  • rētu lāzerslīpēšana ar Erbija un Fraxel (CO2) lāzeriem
  • rētu krāsas korekcija ar lāzeriem (pigmentācijas un apsārtumu gadījumos)