Pakalpojumi

KAS IR DERMATOLOĢIJA?

Āda ir vislielākais orgāns, un tās masa aizņem 16% no organisma kopējās masas. Tā sastāv no 3 slāņiem – epidermas, dermas jeb īstās ādas un hipodermas. Āda ir ķermeņa ārējā sega, kas aizsargā dziļāk esošos audus un orgānus, piedalās vielmaiņā un termoregulācijā.

Tā pieder pie maņu orgāniem. Āda parāda arī to, kāds ir cilvēka vispārējais veselības stāvoklis. Tātad ādai cilvēka dzīvē ir liela un neatsverama nozīme. Lai ikdienā tā varētu pilnvērtīgi veikt savas funkcijas, par to ir jārūpējās. Ja āda ir vesela un skaista, tad zinām kā to izdarīt, bet ja rodas kaut kādas problēmas, tad jāmeklē palīdzība pie atbilstoša speciālista.

Un šis speciālists ir dermatologs, jeb tautā saukts – ādas ārsts. Kas tad īsti ir dermatoloģija un ko dara dermatologs? Dermatoloģija ir medicīnas nozare par ādu un tās saslimšanām, tā pēta ādas uzbūvi un funkcijas, kā arī atrod ādas slimību cēloņus, izcelsmi un attīstību, ārstēšanu un profilaksi.

Dermatologs diagnosticē un ārstē ādas slimības, veic profilaktiskās apskates un konsultē ādas kopšanas jautājumos. Dermatologs ārstē ādas, matu un nagu slimības. Pie ārsta – dermatologa būtu jāgriežas, ja jums ir problemātiska sejas āda, iedzimtas ādas problēmas, ja vēlaties likvidēt rētas, kārpas un vasaras raibumus, ja ir nepieciešamība diagnosticēt un ārstēt ādas alerģiskas slimības, ja vēlaties veikt dzimumzīmju apskati.

Lai to izdarītu dermatologs izmanto daudz un dažādas metodes, izmantojot jaunākās tehnoloģijas , kā arī savas zināšanas un kosmētikas produktus, kas palīdz ādas problēmu risināšanā.

DERMATOLOGA KONSULTĀCIJAS

Akūtu un hronisku ādas, matu un nagu saslimšanu gadījumā pieaugušiem cilvēkiem un bērniem. Nepieciešamības gadījumā tiek nozīmēti papildus izmeklējumi – asinsanalīzes, ādas vai nagu materiāla analīzes, biopsija u.c.

Ādas veidojumi (dzimumzīmes, seborejiskas keratozes, bazaliomas u.c.) tiek izmeklēti ar dermatoskopijas metodes palīdzību. Tādējādi iespējams precīzi noteikt diagnozi un rekomendēt piemērotāko ārstēšanas veidu. Aizdomīgu jaunveidojumu gadījumā, ādas veidojuma attēls tiek uzglabāts digitālā datu bāzē, nodrošinot objektīvu izmaiņu kontroli dinamikā.

Dermatologa konsutācijas sniedz pieredzējuši ārsti – dermatologi – venerologi.

DERMATOSKOPIJA

Optiskā un digitālā dermaskopija ir ātra, ērta, nesāpīga un neinvazīva izmeklēšanas metode, kas ļauj noteikt dzimumzīmju un citu pigmentētu un nepigmentētu ādas veidojumu dabu. Šī metode ļauj noteikt – ādas veidojums ir labdabīgs vai ļaundabīgs un izvēlēties piemērotāko ādas izmaiņu likvidēšanas veidu. Ar šo dermatoloģijas metodi iespējams veikt precīzu un agrīnu ādas jaunveidojumu diagnostiku.
Lāzerplastikas klīnikā ir pieejama jaunākā un modernākā MoleMax digitālās dermatoskopijas iekārta, kas sevī ietver vienotu dzimumzīmju kartēšanas sistēmu un klīnisko attēlu veidošanas, un uzglabāšanas sistēmu.
MoleMax iekārta ir unikāla tehnoloģija, kas palīdz precīzi un ātri veikt diagnostiku, izmeklēt ādas jaunveidojumus (dzimumzīmes, melanomas, bazaliomas, seborejiskas keratozes u.c.). Aizdomīgos ādas veidojumus nepieciešamības gadījumā var novērot ilgākā laika posmā, kā arī jebkuras ādas saslimšanas gadījumā var novērot slimības gaitu dinamikā.
Ar MoleMax tehnoloģijas palīdzību iespējams panākt kvalitatīvu, augstas izšķirtspējas attēlu. To iespējams palielināt līdz pat 100 reizēm. Attēlus, uzņemot ar laika intervālu, ērti var salīdzināt atkārtotas vizītes laikā. Tas ļauj ticami un objektīvi kontrolēt ādas veidojuma izmaiņas arī ilgākā laika periodā. Pacienta slimības vēstures datu bāzei iespējams pievienot jaunveidojuma histoloģisko attēlu, ja veidojums ir izoperēts.
Ķermeņa kartēšanas funkcija nodrošina visa auguma 33 attēlu dokumentēšanu vai ātrāku diagnostiku 10 ķermeņa segmentu attēlos. Tas ļauj vieglāk kontrolēt jaunu veidojumu rašanos, kas ir ļoti būtisks melanomas profilakses pasākums. Pateicoties nemainīgam apgaismojumam un iekārtas izvietojumam telpā, līdzīgi kā fotostudijā tiek iegūts kvalitatīvs ķermeņa attēls. Uzņemot attēlu atkārtoti, to var iegūt precīzi analogu iepriekšējam.
Ieguvējs ir pacients. Uz iekārtas ekrāna redzams vizuāli saprotams attēls. Pacientam rodas priekšstats par viņa ādas veidojuma izskatu. Gan ārstam, gan pacientam būtiski, ka ādas saslimšanas gadījumā objektīvi novērtējama slimības dinamika. Šī iekārta atvieglo ārsta darbu. Tajā ir vienota un sakārtota attēlu sistēma. Būtiski, ka MoleMax tehnoloģija ir ergonomiski ērta ārstam, jo visām programmām var pieslēgties no video kameras. Izmeklējumu ieteicams veikt visiem cilvēkiem, kuriem ir daudz ādas veidojumu, kā arī bērniem, jo dzimumzīmju skaits dzīves laikā var palielināties.

ĀDAS VEIDOJUMU, DZIMUMZĪMJU UN PIGMENTU PATOLOĢIJAS ĀRSTĒŠANA

Ādas veidojumus var likvidēt ar lāzera palīdzību vai ķirurģiski. Ārsts Jūs konsultēs par piemērotāko ārstēšanas veidu konkrētā gadījumā un rekomendēs efektīvākos brūces dzīšanas līdzekļus, lai panāktu maksimāli glītu kosmētisko efektu pēc veidojuma likvidēšanas.

Labdabīga ādas veidojuma gadījumā, pēc diagnostikas, tiek piedāvātas ādas veidojumu, dzimumzīmju un pigmentu patoloģijas likvidēšanas iespējas kosmētisku apsvērumu dēļ vai gadījumā, ja veidojums tiek periodiski traumēts, piemēram, ar apģērbu vai skujoties.

Ar ādas veidojumu, dzimumzīmju un pigmentu patoloģijas ārstēšanas izmaksām variet iepazītiessadaļā cenas.

ASINSVADU PATALOĢIJAS DIAGNOSTIKA UN ĀRSTĒŠANA

Dažādu asinsvadu patoloģiju vai citu slimību gadījumā (paplašināti asinsvadi uz sejas, senīlās (vecuma) angiomas, zvaigznītes, portvīna traipi jeb ugunszīmes, hemangiomas) pielietojamas lāzerprocedūras, kas likvidē redzamos asinsvadus. Ar lāzera gaismas palīdzību, asinsvads oblitējas (“salīp”) un pamazām (3 līdz 4 nedēļu laikā) izzūd. Citas ādas struktūras paliek neskartas un ādas tekstūra nemainās, rētas pēc šīs asinsvadu ārstēšanas procedūras neveidojas.

Ar asinsvadu zvaigznīšu un citu pataloģiju likvidēšanas, ārstēšanas izmaksām variet iepazītiessadaļā cenas.